ikinci el scooter alırken nelere dikkat edilmelidir ?

2. El scooter alırken nelere dikkat edilmelidir 50cc motor merakımla birlikte başlayan araştırma ve bloglama maceramda edindiğim bilgileri paylaşmaya devam ediyorum. Şimdi de scooterların ikinci el piyasasındaki incelemelerimi ve gözlemlerimi aktarmaya çalışacağım.

M sınıfı motorlar – Vergisiz motor satın alırken

Çoğu insanın yaşam tarzlarını değiştirmeye zorladığı kadar büyük mali sıkıntılarla karşı karşıya kalan bugünkü uygarlığın mümkün olduğu kadar ucuz olması için her şeye ihtiyacı var.

Benzin fiyatları bu günlerde kontrolsüz olarak artıyor ve bu da pazarda satılan malların çoğunda daha yüksek fiyatlara dönüşüyor. Bu, kendi nakliyesine ihtiyacı olan insanlar için iyi bir tatmin vermez çünkü benzinin bakımı çok pahalı olabilir. Eğer işleri iyi gitmezse, insanlar araçlarını kullanmayı bırakıp toplu taşıma araçlarına bel bağlamak zorunda kalabilirler.

ikinci el scooter alırken dikkat edilmesi gerekenlerDiğer şeylerin yanı sıra, mevcut mali kriz nedeniyle ulaşım büyük ölçüde etkilenmiştir. Sadece itici güç için benzin kullanmaya dayanarak, araba veya motosikletli bireyler son birkaç yıldır benzin fiyatlarının yükselmesi nedeniyle cüzdanlarını her geçen gün daha da inceldiğini fark edecektir. Toplumumuz alternatif yöntemler üretmekte uzmanlaştığı için 🙂 ya toplu taşıma araçlarına başvurmak ya da arabaları ve motosikletleri için harcadıklarından daha azını harcayacakları yeni bir ulaşım aracı bulmak iyi çözüm olacaktır.

Temel olarak scooter veya daha küçük motosikletler, insanlara ulaşım ihtiyaçları için uygun bir çözüm sunar: ucuzdurlar ve diğer ulaşım şekillerine göre daha az benzin tüketirler. Araçlarınızı korumak için harcamalarınızı telafi etmekte sorun yaşıyorsanız, 50cc moped satın almayı düşünebilirsiniz.

Finansal manzaramız kasvetli görünüyorsa,  mopedler  veya scooterlar, bazı insanlar tarafından ulaşım sorunlarına bir çözüm olarak görülmektedir. Motosikletlerin daha küçük versiyonları, mopedler daha büyük kuzenlerinin düşük güçlü versiyonlarıdır.

Bu nedenle, daha az güç tüketiyorlar – sadece 50cc motosikletler – aynı zamanda daha büyük benzerlerine kıyasla benzin kullanıyorlar. Bu nedenle insanlar moped satın almakta ve arabalarını ya da daha büyük motosikletlerini kullanmak yerine kullanmaktadırlar. İnsanlar bu mopedlerle kendi bakım ve benzinlerinde para biriktirebilirler.

  • Şimdi, moped scooter’lar için alışveriş yaptığınızda, iki seçenek sunulur: yeni bir scooter satın alın veya para kazanmak için ikinci el 50cc moped satın alın. Her bir seçeneğin kendine özgü bir avantajı ve dezavantajı vardır ve bu yazıda burada uzun bir süre tartışacağız.

İkinci el mopedler mi – 0 km Mopedler mi ?

Çoğu insanın ilk tercihi, yepyeni 50cc mopedler alıcı için çeşitli avantajlar sunuyor. Bir, scooterın tüm parçaları taze ve çoğunlukla hasarsızdır. Yepyeni 50cc mopedlerle beklediğinizden daha erken çıkma sorunları hakkında daha az endişelenebilirsiniz. Ayrıca, üreticinin kendisinden de garanti ve diğer önemli kapsamı alırsınız arkadaşlar.

2. el scooter fiyatları
Kış aylarında 2. el scooter fiyatları ucuzlar
 Genel olarak , insanlar yepyeni mopedler satın almak isteyecekler, ancak finansal olarak rahatsızlık duyanlar için 50cc’lik mopedleri satın almanın tek yolu ikinci el scooterlara yönelmek olacaktır. Ödedikleri paranın hakkını geri aldıklarından emin olmak için, 50cc’lik mopedlerin alıcıları, scooterlarının verdikleri ücretin karşılığı olup olmamasından nasıl emin olabilirler?

2. el scooter alırken dikkat edilmesi gerekenler

İlk önce, mopedin herhangi bir kusuru veya hasarı olmadığından emin olmalısınız. Daha önce kullanılmakta olan, daha önce sahiplerine ait satışa sunulan 50cc’lik mopedlerin sahibinin habersiz olduğu bazı zararları olabilir. Moped scooter’ları satın almadan önce kontrol edin ve deneyin ve herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin.

Ancak dezavantajı, ikinci el ünitelerin yepyeni mopedlerle birlikte gelen garantiye sahip olmamasıdır. Ayrıca, ünitenin bilmediğiniz bazı kusurlara sahip olabileceği ve ikinci el üniteyi tamir için aldığınızdan daha fazla harcama riskinin olduğu belirsizliğine de sahipsiniz  herhangi bir sorun varsa, onarım masraflarının yönetilebilir olup olmadığını ve motosikleti satın almayı geçmediğini öğrenin. İyi bir anlaşma olduğu ortaya çıkarsa, moped’i kendiniz satın almak isteyebilirsiniz.

Ben şimdiye kadar yaptığım araştırmalarda hep kulaktan dolma bilindik, kaliteli scooter markalarını inceledim. Ancak işin derinine indikçe bu sitenin 50lik motor alacak kullanıcı adaylarına faydalı olabilmesi için daha düşük ücret bandında olan scooterların incelemelerini de eklemem gerektiğini anladım.

Şimdiye kadar denk geldiğim ve incelemeye fırsat bulabildiğim en ucuz scooter buydu sanırım.

2. el scooter alırken fiyatların çok da ucuz olması gerçekten şüphe uyandıracak bir durumdur arkadaşlar. Hepimiz ekonomimize dikkat etmek zorundayız, kazık yememek için uğraşıyoruz zaten. Bu yüzden bu tip araştırmaları yaparken çok yönlü inceleyelim, youtube ve uzman tv gibi kaynakları sıkça kullanalım.

Kış mevsiminin gelmesi ile yazlık motor olarak da adlandırılan sıfır km ve ikinci el scooterların fiyatlarının iyice düşeceğini de unutmayalım 😉 Yazın yorgun motorlarını elden çıkarmak isteyeceklerdir insanlar. İyi inceleyin ikinci el alacaksanız.

Editörün Puanı
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 1 Scooter Ortalama: 4]

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir