Otomobil ehliyeti ile kullanılan motorlar

Araba Ehliyeti ile Kullanılan Motorlar ve Doğru Tercih

Selam arkadaşlar, bakınız bu kısım önemli. Neden derseniz, bu sitenin kuruluş amacı budur. Otomobil ehliyeti ile kullanılan motorları yani 50cc motorları incelemek ve kullanıcı deneyimleri paylaşarak, scooter satın almadan önce insanların gerçek ve yararlı bilgilere ulaşmasını sağlamaktır. Otomobil ehliyeti ile kullanılan motorlar deyimi ile tanıştığımdan beri, marka model araştırması ve kullanıcı deneyimlerine dayanan yorumları tek bir portalda paylaşmaya çalışıyoruz.

Öncelikle neden bu kadar yaygınlaştı bu motorlar dersiniz ?


Zorunlu Trafik Sigortasından Muaf 1

Otomobil ehliyeti ile kullanılabiliyor 2

Motorlu Taşıt Vergisinden MTV muaf 3

Yakıt Tüketimi düşük seviyede doğal olarak 4

En çok sorulan şu soruyu bir yanıtlayalım:

b sınıfı ehliyet motosiklet kullanabilir mi ?

  • Evet arkadaşlar kullanabilir. Buyurun bu konuya daha önce değinmiştik.

Scooter incelemerini vakit buldukça blog mantığında yayınlamaya çalışırken, henüz istediğim geri dönüşü alamadığım forum bölümü ile de kullanıcıların yaşadığı problemlere çözüm bulmak, benzinli scooter satın alacak tecrübesiz arkadaşlarımızın da kafalarındaki soru işaretlerini gidermek niyetindeyim.

Tabi ki bu bir süreç ve emek gerektiren bir sistem. Yavaş yavaş e-mail aboneliği sistemini de sitemize entegre ederek, sadece otomobil ehliyetiyle kullanılan benzinli motorları incelediğimiz 50ccmotor‘da daha sistematik bir şekilde okuyucumuzla buluşacağımızı tahmin ediyorum.

Üyeliksiz Forum bölümümüzün, yalnızca benzinli 50cc lik scooterlar üzerine olması bu işe hevesli arkadaşlarımız için güzel bir fırsat olacağını düşünmekteyim. Neden mi ? Çünkü, açıkçası bu tip sıkıntıları bende çok yaşadım arkadaşlar. Genel forumlarda konu ararken çok kayboldum, aradığımın ne olduğunu unutup sonuca ulaşamadığım zamanlar bile oldu.

Şimdi ise merak sardığım bir konu üzerinde araştırma yapıyorum. Deneyimlerimi, merak ettiklerimi, kafamdaki soru işaretlerini paylaşacağım bir platform ile sizlere kolaylık sağlarken, kendi bilgimi de pekiştirme imkanı buluyorum. Çünkü, zaman gerçekten önemli. Boşa harcayacak vaktimiz yok. Hedefimiz nokta atışı, sağlıklı ürünler satın almak olmalı.

otomobil ehliyeti ile kullanılan motorlar

Eğer buralarda dolanıyor iseniz hiç vakit kaybetmeden, uzman tv de yayınlanan scooter satın alırken teknik donanımla ilgili nelere dikkat edilmelidir videosunu izleyip okumaya devam edebilirsiniz.

Motosiklet (A2) Ehliyetim Olmadan Scooter Kullanabilir Miyim ?

Otomobil ehliyeti ile scooter kullanmak toplulumuzda yeni yeni oturan, beraberinde soru işaretlerini getiren ancak birçoğumuz için faydalı bir sistem. Bazı çeyiz mağazalarında bile otomobil ehliyeti ile kullanılan motorlar diye kategorilerle karşılaşmak mümkün. Özellikle genç scooter meraklıları için önem taşıyor bu konuda bilgilenmek.

 Her ne kadar sıkıcı ebeveynler gibi davranmak istemesem de her motorda olduğu gibi kask kullanma zorunluluğunu ve hayati önemini hatırlatalım.

50cc motorlarda kask kullanımı
scooter kullanırken mutlaka kask takılmalıdır

Bir scooter satın almadan önce yapılacaklar aslında çok basit. Ancak hepsinden önemlisi hacmi küçük de olsa motorlu bir taşıta sahip olduğunuzun bilinciyle hareket etmeniz.

scooter almadan önce infografik


Sosyal medyadan bir kaç tavsiye ve soru girişimi aldık şimdiye kadar arkadaşlar. Ben bu tip soru girişimlerinizi forum bölümümüzden yapmanız taraftarıyım. Nedeni ise aynı sorunla karşılaşmış diğer arkadaşlarımıza da tek bir yerden yardımcı olmak.


Küçük adımlarla da olsa güzel bir yolda ilerlediğimizi düşünmekteyim. Sorularınızın içinde elektrikli scooterlarla alakalı şeylerden de bahsedilmiş, şimdilik ilgi alanımıza giren otomobil ehliyeti ile kullanılan motorlar , benzinli scooter incelemerine odaklanmış durumdayım. Ancak gelecekte neler olur bilemeyiz, o yüzden kesin bir şey söylemekten kaçınacağım.

Otomobil ehliyeti ile kullanılan motorlar

Genel anlamda şimdiye kadar edindiğim bilgilerden çıkardığım ve size aktarmak istediğim bir nokta var. Scooter araştırması yaparken, aklınızda bir marka model olsa dahi mutlaka Japon üretimi olan markalara bir göz atmanızı tavsiye ediyorum. Çok yakında Yamaha Neo’s 4 50cc motor incelemesini yapacağız, ne demek istediğimi orada daha detaylandırarak anlatacağım.

〉〉〉 Araba Ehliyeti ile Kullanılan Motorlar 〈〈〈 〉〉〉 Otomobil ehliyeti ile kullanılan motorlar 〈〈〈

Editörün Puanı
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 20 Scooter Ortalama: 2.4]

You May Also Like

2 Comments

  1. bende 50 cc motor almaya heveslendim amakime sorsam hevesimi kursağımda bıraktı 2 kisi kaldırmaz e5 cıkmazsın yokuşta zorlar yamaha neo’s 4 50cc var onada bak derim

  2. Benzer olumsuz yorumlarla bende karşılaştım, ancak işi derinlemesine araştırınca insanların haklı olduğu noktalar da haksız olduğu noktalarda ortaya çıkmaya başladı. Sıradaki incelemem Neo’s 4 üzerine olacaktı zaten. Bakalım görücez, Japonlardan umutluyum… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir