Peugeot Kisbee 50cc motor inceleme

 

 Evet pejocular ekran başına 🙂 herkese tekrar merhaba arkadaşlar şimdi yapmayı uzun zamandır istediğim, adını sıkça duyduğum Peugeot Kisbee 50cc scooter incelemesini yapmak üzere kolları sıvamış durumdayım.
Araba konusunda bir pejoculuk kavramı vardır, peugeot markasını seven kullanıcılar birbirlerini tutar ve yardımlaşırlar. Bakalım scooter dünyasında da bu böyle mi ? Ben kendimi bir Kisbee satın almaya çok yakın hissetmiyorum baştan belirteyim.

Evet lafı fazla uzatmayalım ve hemen neden bir Kisbee scooter satın almalıyız ? ve neden almamalıyız ? sorularının cevaplarını *birlikte aramaya başlayalım. (*birlikte diyorum arkadaşlar hazır yeri gelmişken hatırlatalım, 50 cc motor sitemizin üyelik derdiyle uğraşmayacağınız forum bölümü yayında! Çeşitli sukutur problemlerini ve scooter ların artılarını eksilerini tartışabileceğimiz platformumuzu da hizmete sunduk.)

peugeot kisbee 50cc nasıl bir scooter?

pejo kisbee 50
Pejo 50 cc motorsiklet

Arkadaşlar öncelikle genel bir değerlendirme için benim için en önemli kıstas olan kullanıcı yorumları kısmına değinelim. %75 olumlu yorumlarla karşılaştığımı belirterek başlayalım.

 Bir kaç kişi gaz yememe, karbüratör ve marş motoru problemlerinden bahsetmiş. Hatta işi daha da ileri taşımış kronik arızalı olduğu gibi ağır ithamlarda bulunmuş. (Hangi ürün olursa olsun kronik arıza kelimesini duymak, tehlike çanları çaldırıyor benim bünyemde.) Tabi ki genel kanı bu yönde değil, ancak dikkate alınması gereken başlıca problemlerdendir kronik arızalar ve beni her zaman düşündürür.

Scooterları gözlemlerken yaşadığım en büyük handikap tasarımların birbirlerine olan benzerliği oldu. Farklı olarak, farlarının tasarımını ve konumlandırılmasını güzel buldum açıkçası. Şimdi Peugeot nun hakkını yemeyelim 2018 model bir Django 50cc motor duyurmuşlar ki (incelemesine yakında sitemizde yer vereceğiz.) direk tasarımıyla gel beni al diyor alet.

  • Anasayfamızda yaptığımız küçük anketimizde de kisbee şimdilik başı çekiyor, bu da aklınızda bulunsun.

Kendi izlenimlerimi bir kenara bırakıp yavaş yavaş Peugeot Kisbee 50 nin teknik inceleme ve karşılaştırmalarına geçelim.

peugeot kisbee 50 teknik özellikleri
kaynak : epey.com
  • Ön Süspansiyon: Hidrolik Teleskopik Çatal
  • Arka Süspansiyon: Hidrolik Amortisör

Peugeot Kisbee 50 Fiyatları ve Yakıt Tüketimi

Sanırım en fazla eleştiriyi kisbee, ücreti konusunda alıyor. Rakiplerine göre biraz fazla bir fiyat bandıyla alıcısıyla buluşuyor. 2018 EURO 4, şu an resmi web sitesinde satışa sunulan en son modelinin fiyatı: 9.990 TL “yorum ve karar sizin arkadaşlar”

B sınıfı ehliyet ile kullanılan motosikletlerde önemli bir yere sahip ve 2. el kisbee fiyatlarında taban fiyat piyasası da 5000 TL civarında.

peugeot kisbee 50cc motor fiyatları

 Ben neden satın almam: öncelikle benim düşüncem (istisnalar hariç) kimse 50cc motoru birincil binek araç olarak düşünüp de satın almıyordur diye tahmin ediyorum. Bu anlamda düşündüğümüzde genel kullanım alanı kısa mesafe önceliğinde bulunan bir scooter, ‘belki parça kalitesi haricinde’ benzerlerinden pek de bir farkı, bir artısı olmayan bir modele neden 2 katı kadar fiyat ödeyelim ?

En büyük artısı :

Sanırım yakıt tüketimi olacaktır. Çok fazla olumlu değerlendirme ile karşılaştım. Yalnız bu baştaki fiyat tezimi çürütmüyor, genelde 50cc motorlarda çok yakan bir modele denk gelmedim. (lütfen yanlış biliyorsam, bilginizi paylaşın)

peugeot kisbee 50 inceleme

Kafanızda Peugeot Kisbee 50cc çok yakar mı ? gibi soru işaretleri varsa

⇒Hız testi

⇒Benzin tüketimi

⇒Yokuş performansı gibi merak ettikleriniz için ⇔ kisbee 50cc scooter inceleme ⇔ videosundan yararlanabilirsiniz.

Hız kesici sistemini devre dışı bırakırsanız top speed olarak 80 km. görebiliyorsunuz arkadaşlar. Bu araştırma alanımıza giren bir konu, 50 lik motorların ‘kafa değişimi’ ‘beyin değişimi’ ‘cdi ünitesi değişimi’ konusuna detaylı olarak değineceğiz.

peugeot kisbee 50 mavi

Vergisiz, sigortasız, b sınıfı ehliyetle kullanılan motorları tanıttığımız sitemizde peugeot kisbee 50 cc scooterı inceledik. Ekstra bir problem yaşamış olanlar, kisbeeyi tavsiye edenler veya etmeyenler, yorum bölümünde düşüncelerini paylaşırsa, bu motoru satın almayı düşünen arkadaşlara ya da sahip olanlara fayda sağlayacaklarını unutmasınlar.

Çok yakında Peugeot Django 50 cc motor incelemesinde görüşmek üzere arkadaşlar. Pejo iyidir…

Editörün Puanı
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 48 Scooter Ortalama: 3.2]

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir