Yamaha Neo’s 4 50cc scooter incelemesi

Yamaha 50cc Neo’s 4 model Motosikletini tanıttı

Sabırsızlıkla vakit bulmak için beklediğim Yamaha Neo’s 4 50cc scooter incelemesini yapmak için sonunda fırsat bulmuş durumdayım. Herkese tekrar merhabalar arkadaşlar. Teknoloji lideri bir ülke Japonya’ya ait Yamaha, zaten bunu bilmeyen yoktur diyelim. 50cc motorlarda da Yamaha zirveye oynayacak gibi gözüküyor.

Elektronik teknolojilerinde de genelde seçimimi Japon üretimi olan ürünlerden yana kullanıyorum bilginize. 

Birçok motosiklet ve scooter markası var ve bunlardan biri de Yamaha. Yamaha hem kişisel taşımacılık hem de spor için bir dizi motosiklet üretiyor. Doğal olarak, mopedlerin popülaritesi arttıkça pazar hareketine ayak uydurmak için kendi Yamaha 50cc moped scooter serisini yapmaya karar verdi. Sonuçta, üretebileceği bir ürüne yönelik bir talep varsa, Yamaha’nın kendi motorlu scooterları ile pazara sunulmaması gerekir?

Yamaha 50cc moped scooter her yerde bulunabilir. Tüm 50cc scooter kataloğu, sadece bir bölgeye özgü çeşitli modellerle çeşitlidir. Sadece Asya’da ve Avrupa’da başka ülkelerde satın alınabilecek modeller var. Bazı Yamaha 50cc moped scooter’lar da bir ülkeye özgü olabilir. Neyse, hangi Yamaha 50cc scooter’ı en sonunda satın alacağınıza bakılmaksızın, zevk alacağınız avantajlar veya avantajlar yine de benzerdir.

Yamaha Neo’s 4 ün ve mopedin avantajları

En belirgin farkı sıvı soğutmalı olması diyebiliriz herhalde yamaha neo’s 4 için. Bu da özellikle yaz aylarında şişme, hararet gibi sorunları ortadan kaldıracaktır diye düşünüyorum.

Moped scooterları ucuzdur. Normal bir motosikletten satın almak kesinlikle daha ucuzdur. Bir otomobil satın almaktan kesinlikle daha ucuzdur. Karşılığında, bir motosikletle aynı işlevsellikten zevk alırsınız. Seyahat et ve mopedinle olmana ihtiyacın olan yere git. Yamaha 50cc moped satın alırsanız, otomobil ve motosikletlerden keyif alabileceğiniz tüm bu avantajlar artık daha ucuz fiyat etiketi ile geliyor.

 Bu günlerde hepimizin çok pratik olması gerekiyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi artık bu günlerde aşırı harcama için yeteneklere sahip değiliz. Bugün fiyatlar kontrolsüz olarak artıyor. Buna cevaben, masraflarınızı daha önemli olanlara en aza indirebilmeli veya sınırlayabilmelisiniz.


Yamaha 50cc moped çok pratik bir seçimdir. Daha küçük bir motora sahiptir, böylece diğer motosikletlere kıyasla daha az yakıt tüketir ve aynı zamanda otomobillerle karşılaştırır. Bu sayede, yağmurlu bir günde mutlaka ihtiyacınız olan daha fazla para biriktirebilirsiniz.

Son ama en az değil, 50cc mopedlerin bakımı çok kolaydır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, gazla çok fazla bir şey gerektirmezler, böylece uzun vadede, koşabildiğinden emin olmak için çok fazla para harcamazsınız. Bunu her gün bir çok benzinle uğraşan arabalarla karşılaştır. Cüzdanınız bu otomobillerle zayıf büyüyecek ancak Yamaha 50cc moped scooter‘ları için aynı olmayacak.

 

Yamaha Neo’s 4 Teknik Özellikleri

yamaha neo's 4 50cc scooter
kaynak: www.yamaha-motor.eu

yamaha 50 cc motor neo's 4 teknik özellikler

Yamaha Neo’s 4 ün teknik özellikleri bu şekilde arkadaşlar, artık az çok teknik özellik kısımlarına tek tek değinmeye gerek duymadığımı biliyorsunuzdur. Gücü ve malzeme kalitesi olarak sizleri hayal kırıklığına uğratmayacağına eminiz.

Açıkça fikrimi belirterek devam edeceğim 50cc motor için 9750 TL fiyatı pahalı. Ancak bu motor gerçekten uzun vadeli kullanım imkanı sunacak kalitede. Yamaha’nın motorlarını kullanan bilir, kullanmayan arkadaşlarımız için en iyi referans alakalı forumlarda vakit geçirmeleri ya da bir yetkili bayiye gidip birinci ağızdan bilgi edinmeleri olacaktır.

Benim beğenerek takip ettiğim bir youtube kanalı var 45’inde scooter diye Yamaha neo’s 4 inceleme videosu için tıklayın.

Yamaha Neo’s 4 50cc motor yorumları

Haydi bu sefer bir değişiklik yapalım ve yamaha neo’s için yapılan en ilginç yorumlara birlikte göz atalım.

  • Çok tipsiz ya ! 🙂  Çift ön far ve alışılagelenin dışında çizgilerine aşina olduğumuz Japon tasarımlarını göz önünde bulundurursak pek de haksız bir yorum sayılmaz.
  • 50cc için 10.000 lira ne demek ya !  Vespa primavera ya ne demeli 18.000 🙂
  • Kilometrede 9 kuruş yakıyor, 50 kmh yi geçmiyor, 50 cc motorların kralı !  Kalitesinden memnun kalmış gerçek bir kullanıcı yorumu.
  • “pahalı ekonomik motor”
    fakir insan 10.000 lira verip 50 cc alamaz.
    zengin insanın 50 cc ile işi olmaz.
    ee, ulan kim alacak o zaman bu motoru? BAKIN BU EN GÜZELİ 😀

Gri – Siyah – Beyaz renk seçenekleri ile satışa çıkan Yamaha Neo’s 4 farkı kalitesinde tecrübe edilerek anlaşılacak bir scooter seçimi olacaktır, biraz pahalı olması benim görüşümü değiştirmeyecek ve 5 yıldız vereceğim neos’a. Sizler de beğendiğiniz ürünlere değerlendirme puanı vererek kullanıcı adaylarının kafasındaki soru işaretlerini giderin isteriz.

yamaha neo's 4 yorumları yamaha 50cc motoryamaha scooter neos 4

Şimdi sırada gözüme takılan bir başka scooter olan Peugeot Django 50cc motor var arkadaşlar, ondan sonra artık daha ucuz diye tabir edebileceğimiz ve aslında kafaların en çok karışık olduğu düşük segment motorların arasındaki farklara ve incelemelere başlayacağım. Herkese bol şans diliyorum…

Editörün Puanı
Kullanıcı Oyları
[Toplam: 17 Scooter Ortalama: 3.5]

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir